HABERLER
ŞIRNAK HEYETİ’NDEN MEHDİ EKER’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Şırnak ve Hakkari’nin  il statüsünden çıkarılmasına ilişkin düzenlemelerin torba kanun tasarısından çıkarılarak il olarak devam ettirilmesinin ardından il olarak kalan Şırnak ve Hakkari ilinden heyetlerin Ankara’ya ziyaretleri devam ediyor.

Hakkari’nin ardından Şırnak’tan bir heyet AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.M.Mehdi Eker’i makamında ziyaret ederek, karardan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Aralarında siyasi partilerin Şırnak il başkanlarının da yer aldığı heyette; Eski Milletvekili İbrahim Hakkı Birlik, eski Şırnak Belediye Başkanı Sait Namdar, Şırnak Sanayi Odası Başkanı Osman Gelmiş, Gaziler adına Mesut Tatar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve işadamları yer aldı. Heyet adın söz alan Osman Gelmiş, “Şırnak il statüsünden çıkarılmış olsaydı büyük üzüntü duyacaktık ve bunu çocuklarımıza, torunlarımıza anlatamayacaktık. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Hükemete ve TBMM’nin tüm üyelerine teşekkür ederiz. Özellikle Mehdi Eker beye bizlere göstermiş olduğu duyarlılık, ilgi ve alakalarından dolayı hassaten teşekkür ederiz. Kendisi bölgemizi çok iyi bilen biri. Sorunlarımızı yakından biliyor, takip ediyor ve yakından ilgileniyor. Şırnak adına kendilerine müteşekkiriz” dedi.

Ziyaretten dolayı heyete teşekkür eden Eker de, “ Ben sizden biriyim. Sizlerin sorunlarını yakından takip ediyor ve ilgili makamlara iletmeye gayret ediyorum. Bölgeye huzurun bir an önce gelmesi için hepimizin el birliğiyle çalışması lazım. Şunu unutmamalıyız ki, Kürtlere en büyük zarar PKK’dan geliyor. Bizler dayanışma, birlik ve beraberlik içerisinde bu sorunları aşabiliriz” diyerek heyet aracılığıyla tüm Şırnaklılara selamlarını iletti.

 

GENEL GÜNDEM
SİYASİ GÜNDEM
YEREL GÜNDEM