HABERLER
PKK EN BÜYÜK ZARARI KÜRTLER’E VERİYOR
17 Ağustos 2016 Çarşamba

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı M.Mehdi Eker, Diyarbakır Bismil yol ayrımında bulunan Murat Uçar Bölge Trafik Denetleme İstasyonu’na bomba yüklü araçla yapılan saldırıda hayatını kaybeden Mehmet Sarı’nın ailesine başsağlığı, yaralananlara ise geçmiş olsun ziyaretlerinde bulundu.

Eker, Bismil ilçesinin Sarılar köyünde kurulan taziye evini ziyaret ederek, aileye başsağlığında bulunmasının ardından Bölge Trafik Denetleme İstasyonu’nda incelemelerde bulunan Eker yaptığı açıklamada şunları söyledi: “PKK terör örgütü son zamanlarda FETÖ terör örgütü ile yarışırcasına bu bölgede her gün bir başka masum insanı katlediyor. Bebekleri, çocukları, kadınları, yaşlı insanları katlediyorlar. PKK, kanlı terör eylemlerini en son buraya 15 tonluk hafriyat yüklü bir kamyonu sinsice bu bölgede yatırım yapan, Diyarbakır çevre yolunu inşa eden diğer kamyonların arasına saklayıp, kendini kamufle edip 15 tonluk bir bombayla saldırıyor. Amirliğimiz tedbirlerini almış. Her biri 7 tonluk beton bloklarla kapalı olmasına rağmen devasa krater çukurunu oluşturacak şekilde bir büyük patlamada 8 canımız hayatını kaybetti. PKK’nın bu tür eylemlerini, PKK’nın zihniyetini lanetlediğimizi ifade etmek istiyorum. FETÖ’nün darbe teşebbüsüne paralel onlar da burada yapıyorlar. Bunların arasındaki akrabalık da bu şekilde ortaya çıktı. Nereden ortak olarak beslendikleri ortaya çıkmış oluyor. Bunlar milletimize yönelmiş” dedi.

 “PKK kan ve gözyaşı istiyor”
PKK’nın en büyük zararı Kürtlere verdiğini ifade eden Eker, “Çünkü en büyük düşmanlık beslediği kitle Kürtlerdir. Kürtlerin demokratik halklarını barışçı yollarla temin etmesinin ortamını sürekli zehirlemek ve sabote etmek suretiyle bunlar bu eylemleri gerçekleştiriyorlar. Kürtleri asla temsil etmiyorlar. Sadece kendi karanlık zihniyetlerinin örgütü, Kürt halkının değil. Gün geçmiyor ki birkaç tane Kürdün kanını akıtmasın. Onun için menfurdur, lanetlidir. Allah’ın tüm laneti bu örgütün zihniyetinin ve bu eylemleri yapanların üzerine olsun. Biz bütün gücümüzle Kürt’ü, Türk’ü, Laz’ı, Çerkez’i karanlık odaklarla mücadelemizi sürdüreceğiz. Kürtler barış, huzur, kardeşlik, kalkınma istiyor, refahtan pay almak istiyor. İşsiz Kürt gençleri iş bulmak istiyor. Biz buraya hükümet olarak, devlet olarak yatırım yapıyoruz. Burada yapılan çevre yolu inşaatında yüzlerce, binlerce insan çalışıyor. Burasının refahın hüküm toprakları haline gelmesini PKK istemiyor. Kan ve gözyaşı istiyor. Onunla büyümeye çalışan politik bir terör örgütü. Ne Kürt kültürü ile ne inancı ile, ne örfüyle, ne adetiyle, ne diniyle bir bağı yok. Karanlık, lanetli, kanlı bir örgüt” diye konuştu.
 

Mehdi Eker, daha sonra Diyarbakır Asker Hastanesi ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ni ziyaret ederek saldırıda yaralananlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ziyaretlere AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal ve İl Başkanı Muhammed Dara Akar da eşlik etti.
  

 

GENEL GÜNDEM
SİYASİ GÜNDEM
YEREL GÜNDEM