HABERLER
“MİLLETİN PARTİSİ AK PARTİ’NİN 15.YILI KUTLU OLSUN”
14 Ağustos 2016 Pazar

AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkanı Dr.M.Mehdi Eker, AK Parti’nin kuruluşunun 15.Yıldönümü dolayısıyla partinin genel merkezi önünde düzenlenen programa katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Tanıtım Medya’dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın konuşmasıyla başlayan programda şehitlerimiz için de dua edildi. AK Parti’nin 15 yılını içeren sinevizyon gösteriminin ardından eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül birer konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferansla partililere seslenmesi alandaki coşkuyu artırdı.

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım partililere hitap etti. Başbakan Yıldırım,  "Herkes iyi bilsin ki sessiz devrimlerin partisi AK Parti, milletle birlikte meydanı vatan hainlerine bırakmadı, asla da bırakmayacak” dedi.

Konuşmasının başında, şair Orhan Şaik Gökyay'ın "Bu vatan kimin?" isimli şiirinden "Tarihin dilinden düşmez bu destan / Nehirler gazidir, dağlar kahraman / Her taşı bir yakut olan bu vatan can verme sırrına erenlerindir" dizelerini okuyan Yıldırım, can verme sırrına eren aziz şehitleri selamlayan

Yıldırım, bugünün çok özel olduğunu, ülkenin içinde bulunduğu süreçten dolayı çok daha anlamlı hale geldiğini söyledi.

Türkiye'nin siyasi tarihinde, 14 Ağustos 2001'de AK Parti'nin kurulmasıyla yeni bir sayfa açıldığını belirten Yıldırım, milletin partisi AK Parti'nin bugün 15 yaşında olduğunu, bu kutlu hareketin 15 yıl önce "Bismillah" diyerek milletin huzuruna çıktığını ifade etti.

Yıldırım, AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partinin kurulduğu gün "Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" dediğini anımsatarak, "Bu sözün üzerinden 15 yıl geçti. 15 Temmuz'da hain FETÖ darbe girişiminin püskürtülmesiyle bir kez daha gördük ki hiçbir şey eskisi gibi olmadı, olmayacak." diye konuştu.

15 yıl boyunca bir yandan Türkiye'yi kalkınma yarışında ön saflara taşıdıklarını, bir yandan da vesayet odaklarıyla mücadele ederek bugünlere geldiklerini vurgulayan Yıldırım, milletin desteği ve duasıyla istikbal ve istiklal mücadelesi verdiklerini kaydetti.

Milletin Partisi AK Parti’nin 15.Yıldönümü dolayısıyla birçok televizyon kanalında görüşlerini açıklayan Mehdi Eker de, “ AK Parti kuruluşundan itibaren etnik, bölgesel ve dini milliyetçiliğe, her türlü ayrımcılığa net bir şekilde karşı durduğunu, her bölgeyi, her kesimi kucaklayan bir Türkiye partisi olmuştur. AK Parti milletin sesi, Türkiye’nin partisidir. Milletin ta kendisidir. Parti olarak 15 yıllık geçmişimizde büyük başarılar ve büyük eserler vardır” dedi.

 

 

 

GENEL GÜNDEM
SİYASİ GÜNDEM
YEREL GÜNDEM